Dub 262018
 

Kolem Moravice do Moravice

Dovolujeme si vás oslovit, geodetky i geodety, mladé i zasloužilé, sportovce i amatéry. Pořadatelský tým Slezského spolku geodetů tento rok připravuje již 4. ročník turistického pochodu geodetů. Tato akce je pokračováním dřívějšího pochodu „Jdi do Háje“, který jsme v dobách, kdy naše děti byly malé, pořádali v takřka shodném složení. Snažíme se navázat na přátelskou atmosféru dřívějšího pochodu, jehož trasu jsme z důvodu zintenzivnění automobilového provozu přeložili do klidnějšího prostředí v okolí obce Moravice.

Termín letošního ročníku jsme stanovili na sobotu 12. května 2018. Doprava bude zajištěna autobusem z parkoviště u zimního stadionu v Opavě. Autobus do Moravice odjíždí v 8:00 hodin od zimního stadionu. Jede přes Hradec nad Moravicí, kde je možné nastoupit v 8:10 hodin na autobusové zastávce u vlakového nádraží.

Prezentace proběhne od 8:30 do 9:00 hodin v parku za moravickým kostelem. Letos jsme pro vás připravili tři trasy v délce 8 km, 10 km a 14 km. Pochod bude odstartován v 9:00 hodin. Trasa pochodu povede z moravického parku směrem na Životské Hory, přes Lhotku u Litultovic, dále cestami Selských lesů zpátky do Moravice na Hůrku. Na trase vás budou na kontrolách čekat pořadatelé s občerstvením a povzbuzujícím úsměvem. V cíli na Hůrce se občerstvíte tradičním gulášem, pobavíte se a pro děti budou připravené zábavnou formou hry.

Návrat do Opavy je zajištěn opět sjednaným autobusem, odjezd je stanoven přibližně na 16:00 hodin. Informace o pochodu naleznete rovněž na adrese: www.spolekgeodetu.cz

Těšíme se na vaši účast.

Přihlášky, s uvedením jména a příjmení a s označením zda se jedná o dítě do 15 let nebo dospělou osobu zasílejte e-mailem na adresu: sasa.strohalmova@cuzk.cz. Startovné pro dospělé bude 120,00 Kč, pro děti stejné jako minulý rok 50,00 Kč.

Tak nezapomeňte, v sobotu 12. května 2018 nechoďte nakupovat do supermarketů, odložte chytré mobily, schovejte notebooky, iPady, iPhony a přijďte se vzájemně pobavit a lehce si zasportovat na 4. ročník pochodu geodetů Kolem Moravice do Moravice.

Za Slezský spolek geodetů:

Vilém Bojda                bojda@mikroarea.cz                       Karel Gregor              karel.gregor@cuzk.cz

Anna Zemanová        anna.zemanova@cuzk.cz                Saša Štrohalmová     sasa.strohalmova@cuzk.cz

a další pořadatelé

 

Trasy pochodů – ke stažení

Předpověď počasí na sobotu 12. 05. 2018

Z rána předpovídáme oblačno až zataženo. Dopoledne a během odpoledne pak polojasno až jasno s přechodem do slunečna. V noci poté jasno. Maximální teplota 22 °C. Nejvyšší rychlost a směr větru předpovídáme na 14. hodinu, vítr z 80° o rychlosti 4 m/s. Nejnižší teplota v noci 9 °C.

09.00 hod.  17 °C  zataženo

11.00 hod.   19 °C  pod mrakem

13.00 hod.   21 °C polojasno

15.00 hod.   22 °C jasno, slunečno

17.00 hod.   22 °C  jasno, slunečno

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.