Kvě 132018
 

Je sobotní ráno 12.května 2018. V kalendáři se skví Servác, prostřední z trojice zmrzlých (ledových) mužů mezi Pankrácem a Bonifácem. Budím se ráno kolem 5-ti hodin a mé první kroky vedou přímo k oknu. Aladin se dnes díkybohu nezmýlil, venku je sice zataženo, ale neprší. A podle meteorologů bude lépe, mraky se odmračí a nechají oblohu volnou pro slunce. Znovu ulehám do postele a s klidem opět usínám. O dvě hodiny později odjíždím do Moravice, kde se setkáváme všichni, kteří, podle Karla Poláčka, „spolu mluvíme“. Následuje ranní káva u Mirka a Jitky a ihned po tomto povzbuzení chystáme startovní místo v moravickém parčíku tak, aby do příjezdu prvních poutníků bylo vše připraveno.
A pak už přicházejí první jednotliví nadšenci následovaní velkou skupinou, to právě přijel autobus.
Na startu se nahlásilo takřka 50 účastníků, mající vztah ke geodézii nebo geodetovi, či geodetce.
Po krátkém úvodu je odstartováno a poutníci vyráží na stejnou trasu, kterou jim před rokem nebylo, díky slotě, dáno poznat. V tuto chvíli nás poutníci houfem opouští a my se vydáváme do cíle, abychom je s úsměvem uvítali, až dokončí svou dnešní pouť. U dnešního pochodu není důležité, kdo bude první v cíli,
ale aby si všichni, děti i dospělí, odpočinuli od každodenních všedních starostí a dnešní den prožili s úsměvem na tvářích. A pak nastává chvíle, kdy do cíle docházejí první a za nimi další poutníci. Počasí vydrželo, dokonce to vypadá, že plující mraky se těsně před Moravicí rozdvojují a cílové stanoviště míjejí vpravo i vlevo, přičemž střed oblohy nechávají volný účastníkům pochodu k radosti.
Dospělí jsou přivítání malou štamprlí, děti sladkostí. A následuje již klasický guláš, opékání špekáčků,
a díky našim šikovným cukrářkám i pojídání všelikých zákusků a cukrátek. Pro děti jsou opět připravené hry, odměnou nám všem jsou jejich úsměvy. Dnešní pochod se z pohledu organizátorů vydařil a již teď se těšíme na další ročník.
A pokud máte náladu, přidejte nyní i Vy své zážitky a poznatky z trasy pochodu a nebo uveďte, co byste příští rok změnili. Inspirací nechť Vám jsou níže prezentované snímky. Za posledním snímkem najdete prostor pro Vaše vyjádření.

Foto: Jiří Hajduk.

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.