Zář 022022
 

7. ročník turistického pochodu Kolem Moravice do Moravice aneb Putování malých i velkých geodetů

Sraz v sobotu 17. září 2022 v 9:30 hodin. Účastníci jedoucí vlastním dopravním prostředkem budou očekáváni v Moravici v parčíku u kostela (možnost parkování je u sběrného dvora vlevo u kapličky ve směru od Opavy Pro ty, kdo nevyužijí vlastní dopravu, je pro příjezd na místo konání alternativou pravidelná linka Bus 247 (902247 201) s odjezdem od Východního nádraží v 8:15 hod. s příjezdem do Moravice v 9:13 hod.

https://idos.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/vysledky/?date=17.09.2022&time=07:00&f=Opava&fc=1&t=Moravice&tc=1

Start pochodu v 9:45 hod. v Moravici v parčíku u kostela. Předpokládaný příchod do cíle na Hůrku v rozmezí 11:00 až 14:00 hodin. Vyhlášení soutěží, předání suvenýrů a ukončení mezi 14:30 až 15:00 hodin. Účastníci s vlastní dopravou mohou následně odjet kdykoliv. Pravidelná autobusová linka Bus 247 (902247 206) odjíždí z Moravice v 16:35.

https://idos.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/vysledky/?date=17.09.2022&time=15:00&f=Moravice&fc=1&t=Opava&tc=1

Připravili jsme pro Vás 3 trasy (mapka bude k dispozici na startu):

15 km = Moravice – parčík za kostelem, po silnici ve směru na Melč. Na konci obce odbočíte na zpevněnou cestu přibližně východním směrem k rozcestí k nově budovaným větrným elektrárnám. Z rozcestí pokračujete po travnaté cestě podél okraje lesa k potoku Meleček, kde na rozcestí narazíte na kontrolu č. 1. Zde odbočuje trasa 6 km. Vy pokračujete přibližně 200 m podél potoka a poté odbočíte doprava na zpočátku štěrkovou a později zpevněnou cestu jižním směrem. Než dojdete k silnici z Melče do Moravice, odbočíte přibližně 200 m před silnicí vlevo po travnaté záhumení cestě k zemědělskému areálu v Melči. Ten obejdete podél oplocení a po zpevněné cestě půjdete dále severním směrem k nádrži na potoku Meleček. Zde končí zpevněná cesta. Neodbočíte k nádrži, ale budete pokračovat severním směrem do kopce po travnaté cestě k větrné elektrárně. U ní přejdete zpevněnou plochu a budete pokračovat po zpevněné cestě stále severním směrem 400 m k jejímu ohybu na okraji lesa, kde narazíte na kontrolu č. 2. Zde odbočíte vlevo a budete pokračovat po žluté turistické značce 500 m západním směrem. Pozor, až na třetím rozcestí v nejnižším místě úžlabí odbočíte po štěrkem zpevněné lesní cestě z kopce dolů severním směrem 900 m severním směrem k turistickému přístřešku a bodu záchrany OP 030. Odtud pokračujete stále po této cestě ještě 1,2 km, projdete okolo odbočky vpravo k hájovně u podlesí a po 100 m na rozcestí odbočíte lesní cestou vlevo, západním směrem. Projdete okolo svatého obrázku a budete pokračovat jihozápadním směrem až na rozcestí na severozápadním okraji Životských Hor. Zde vás bude čekat kontrola č. 3. Odtud budete pokračovat po žluté turistické značce přes osadu okolo hřbitova k lesu až do místa, kde turistická značka odbočuje na jihovýchod. Zde se od značky odpojíte a budete pokračovat po travnaté cestě k jihu, překřížíte nově vybudovanou zpevněnou cestu a budete pokračovat z kopce k lesíku, kde odbočíte po vyjetých kolejích vpravo k potoku Meleček. Pokračovat budete k rybníčku na potoce. Za rybníčkem potok překročíte a po mezi po jeho pravém (jižním) břehu budete pokračovat až k hřišti na okraji Moravice. Dojdete k silnici ze Lhotky u Litultovic, zde odbočíte vlevo směrem do obce, pokračujete na křižovatku, kde odbočíte vpravo a hned za autobusovou zastávkou odbočíte u kapličky vlevo okolo sběrného místa po zpevněné cestě směrem k hůrce. Před koncem oplocení zemědělského areálu odbočíte po vyjetých kolejích do louky vpravo směrem k vodojemu a za ním cestou přes remízek dorazíte do cíle na Hůrce.

11 km = Moravice – parčík za kostelem, po silnici ve směru na Melč. Na konci obce odbočíte na zpevněnou cestu přibližně východním směrem k rozcestí k nově budovaným větrným elektrárnám. Z rozcestí pokračujete po travnaté cestě podél okraje lesa k potoku Meleček, kde na rozcestí narazíte na kontrolu č. 1. Zde odbočuje trasa 6 km. Vy pokračujete přibližně 200 m podél potoka a poté odbočíte doprava na zpočátku štěrkovou a později zpevněnou cestu jižním směrem. Než dojdete k silnici z Melče do Moravice, odbočíte přibližně 200 m před silnicí vlevo po travnaté záhumení cestě k zemědělskému areálu v Melči. Ten obejdete podél oplocení a po zpevněné cestě půjdete dále severním směrem k nádrži na potoku Meleček. Zde končí zpevněná cesta. Neodbočíte k nádrži, ale budete pokračovat severním směrem do kopce po travnaté cestě k větrné elektrárně. U ní přejdete zpevněnou plochu a budete pokračovat po zpevněné cestě stále severním směrem 400 m k jejímu ohybu na okraji lesa, kde narazíte na kontrolu č. 2. Zde odbočíte vlevo a budete pokračovat po žluté turistické značce 1800 m západním směrem až na okraj lesa. Zde odbočíte po travnaté cestě vlevo, překřížíte nově vybudovanou zpevněnou cestu a budete pokračovat z kopce k lesíku, kde odbočíte po vyjetých kolejích vpravo k potoku Meleček. Pokračovat budete k rybníčku na potoce. Za rybníčkem potok překročíte a po mezi po jeho pravém (jižním) břehu budete pokračovat až k hřišti na okraji Moravice. Dojdete k silnici ze Lhotky u Litultovic, zde odbočíte vlevo směrem do obce, pokračujete na křižovatku, kde odbočíte vpravo a hned za autobusovou zastávkou odbočíte u kapličky vlevo okolo sběrného místa po zpevněné cestě směrem k hůrce. Před koncem oplocení zemědělského areálu odbočíte po vyjetých kolejích do louky vpravo směrem k vodojemu a za ním cestou přes remízek dorazíte do cíle na Hůrce.

6 km = Moravice – parčík za kostelem, po silnici ve směru na Melč. Na konci obce odbočíte na zpevněnou cestu přibližně východním směrem k rozcestí k nově budovaným větrným elektrárnám. Z rozcestí pokračujete po travnaté cestě podél okraje lesa k potoku Meleček, kde na rozcestí narazíte na kontrolu č. 1.. U kontroly odbočíte po lesní cestě na severozápad. Po 300 m na okraji lesíku odbočíte vlevo po vyjetých kolejích vpravo k potoku Meleček. Pokračovat budete k rybníčku na potoce. Za rybníčkem potok překročíte a po mezi po jeho pravém (jižním) břehu budete pokračovat až k hřišti na okraji Moravice. Dojdete k silnici ze Lhotky u Litultovic, zde odbočíte vlevo směrem do obce, pokračujete na křižovatku, kde odbočíte vpravo a hned za autobusovou zastávkou odbočíte u kapličky vlevo okolo sběrného místa po zpevněné cestě směrem k hůrce. Před koncem oplocení zemědělského areálu odbočíte po vyjetých kolejích do louky vpravo směrem k vodojemu a za ním cestou přes remízek dorazíte do cíle na Hůrce.

Očekáváme Vás na třech organizovaných kontrolách, označených čísly (viz mapka):

  1. kontrola č. 1 pro trasy 6, 11 a 15 km Karel 728 667 860 a Saša 603 545 158

  2. kontrola č. 2 pro trasy 11 a 15 km Mirek 602 586 163 a Zdena 730 547 328

  3. kontrola č. 3 pro trasu 15 km L. Brůžička 604 232 531 a i. Stoklasa 603 214 461

Na kontrolách bude malé občerstvení (pití, sladkost). Hlavní občerstvení v cíli (guláš, špekáčky, káva, čaj, tekutiny).

Doporučené vybavení: dobrá nálada, namasírované svaly, vhodné turistické oblečení, pevné boty, větrovka, pláštěnka, turistické hole, opalovací krém, sluneční brýle, pokrývka hlavy, náplasti, zdravotní ochranné prostředky, repelentem ošetřené končetiny atd. Dle zvyku trampů doporučujeme vzít lžíci na guláš.

Trasa pochodu povede lesem, polem, přes potok, po silnici či místní komunikaci, a proto dbejte na bezpečnost svou a svých dětí, popř. čtyřnohých kamarádů.

V cíli se uskuteční soutěže pro (ještě neutahané) děti i pro (ještě mohoucí) dospělé. Poněvadž puchýře a drobné oděrky se zahojí, v upomínku na putování každý obdrží medaili a pamětní list.

startovné 120 Kč dospělí / 50 Kč jejich děti

Telefonické spojení v případě nouze:

start – cíl = Milena 604 232 514 a Vilém 604 254 244, Jana 603 760 181

správce občerstvení na Hůrce = Jana 603 760 181

Účast na pochodu je na vlastní odpovědnost a účast dětí pouze v doprovodu dospělé osoby. Pochodu zdar!!!

Mapa s trasami pochodu:

Moravice_2022 final

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.