Říj 032018
 

Před námi je poslední bod programu – historické město Wroclaw (Vratislav) založené českým knížetem Vratislavem v době, kdy toto území bylo součástí českých zemí v rámci Rakouské monarchie. Postupně navštěvujeme Halu století (Hala Stulecia) – první železobetonovou stavbu na světě; sledujeme multimediální fontánu s přehlídkou vodotrysků s hudebním doprovodem, Tumský ostrov s množstvím církevních staveb a v podání průvodkyně Evy si vyslechneme některé místní pověsti a pohádkové mýty. Jako správní geodeti se zastavujeme u 17-tého poledníku, který prochází městem. Je po poledni a všichni již pošilháváme po restauracích s jasným cílem a to pozřít nějaké typicky polské obědové menu.U našeho
stolu vyhrává bigus a s jeho kvalitou a chutností jsme nadmíru spokojeni. S plnými žaludky se vydáváme na prohlídku hlavního náměstí zvané Rynek. Toto náměstí je po Krakowě druhé největší v Polsku a výstavností budov předčí mnohá evropská města. A pro zpestření mají ve Wroclawi zábavu pro děti i dospělé. Je to vyhledávání a fotografování trpaslíků, kteří jsou rozmístěni po celém obvodu historické části města a jsou jakýmisi specifickými „vývěsními štíty“ profesí, obchodů a institucí. Po městě je rozmístěno přibližně 340 exemplářů trpaslíků, představujících různé obory a činnosti. U každého trpaslíka vidíme usmívající se děti, ale také velké množství dospělých žen a mužů, kteří si svými reakcemi připomínají dětství. A jelikož nic netrvá věčně, tak i náš zájezd končí a před námi je už jen zpáteční cesta do Opavy. Cestu nám, tak jako celou dobu strávenou v autobuse, zpříjemňuje vždy usměvavá hosteska Anička roznášením libého moku. A tak až do Opavy vládne na palubě autobusu dobrá nálada, prokládaná Mirkovými vtipy.

A na závěr pár trpaslíků:

Na shledanou při další akci Slezského spolku geodetů.

  17 komentářů na “Postřehy ze zájezdu do Wroclawi – 4.část – dokončení”

 1. Я – частный SEO-маркетолог.
  Работаю без предоплаты.
  Вывод в ТОП из Яндекса без предоплаты за ОДИН месяц (и дальнейшая поддержка роста)!
  Я работаю по большому списку слов (несколько тысяч) с фиксированной ценой 15000 рублей в месяц.
  Сайт усиливается по словам, которые уже есть поиске Яндекса, но на дальних позициях.
  Авторская безопасная технология без покупки ссылок.
  Накрутками не занимаюсь.
  Сайты под санкции не загоняю.
  Подходит большинству сайтов, предлагающих услуги или товары (кроме одностраничных).
  Сообщите мне с каким сайтом нужно работать для предварительной оценки возможности его усиления.
  email: 5000top1@mail.ru
  +7(995)9002533 (Tele2) есть WhatsApp

 2. I loved this post! I read your blog fairly often and you are always coming out
  with some great stuff. I will shares this on my facebook, instagram
  and some of my loyalty followers. Great jobs!

  Keep work it with it.

 3. [url=http://softkey.store/]ключ для windows 7 максимальная 2019[/url] – ключ windows 7 professional 2019, код активации windows 7

 4. Postřehy ze zájezdu do Wroclawi – 4.část –
  dokončení – Slezský spolek geodetů http://judikita.info

 5. ВНИМАНИЕ! АФЕРИСТ И МОШЕННИК! Компания [url=http://ooointek.wordpress.com]ООО ИНТЭК[/url] ИНН [url=http://ooointek.wordpress.com]7721782188[/url] и ПОДЛЫЙ ОБМАНЩИК руководитель [url=http://ooointek.wordpress.com]Марченко Павел Владимирович[/url] – кидалы!

  НИКОГДА не обращайтесь в эту компанию! — Они обязательно вас подставят, как и нас!

  Позиционирует себя как надежная многолетняя компания, занимающаяся перепродажей нефтепродуктов. Они попросили заключить договор и выставить счет на постоплату!

  Мы пошли навстречу этим обманщикам, поставили им бензин, и в итоге мы ушли в минус и теперь они (ООО ИНТЭК) нам должны 66 миллионов рублей. Добровольно ничего не отдают.

  Это недобросовестная компания, надеюсь, скоро все их махинации будут раскрыты и они понесут самое серьезное наказание!!

 Zanechat komentář

(vyžadováno)

(vyžadováno)